Aby Państwa okna nie utraciły z czasem swych zalet, zalecamy Państwu przy montażu i pielęgnacji okien z tworzyw sztucznych przestrzeganie następujących wskazówek:

1. Powierzchnia profili okiennych z tworzyw sztucznych INOUTIC jest całkowicie niewrażliwa na działanie wapna i cementu. Należy jednak unikać odprysków wapna i zaprawy na elementach okuć i szybach, ponieważ mogą one powodować powstanie wybarwień i zarysowań tych powierzchni. Rezultatem może być także zablokowanie się okucia. Niedokładne usunięcie pozostałości zaprawy może doprowadzić do niespełnienia przez uszczelki swoich funkcji.

2. Zacinające się lub 'ciężko chodzące' okucia można szybko i łatwo przywrócić do stanu prawidłowego funkcjonowania przy pomocy kilku kropel lekkiego oleju maszynowego. Przynajmniej raz w roku należy smarować wszystkie ruchome części i miejsca ryglowane.

3. Ponieważ profile okienne z tworzyw sztucznych INOUTIC mają gładką powierzchnię, są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Prosimy jednak nie stosować do czyszczenia ostrych proszków, ponieważ mogą one zniszczyć gładką powierzchnię. Najlepiej do czyszczenia używać lekkiego roztworu środku do mycia naczyń lub też innego, wykorzystywanego normalnie w gospodarstwie domowym środka czyszczącego na bazie mydła. Przy ich pomocy można wygodnie i szybko usunąć ogólne zanieczyszczenia spowodowane przez kurz i deszcz, które nie oszczędzają także okien z tworzyw sztucznych. Środków takich jak rozcieńczone nitro, benzyna lub podobne należy z zasady unikać!

4. Co pewien czas koniecznie jest także sprawdzenie otworów odwadniających w ościeżnicach. Tylko odpowiednia czystość tych otworów gwarantuje prawidłowy odpływ wody.

5. Stolarka Aluminiowa i PCV powinna być regularnie myta, elementy okucia a także uszczelki powinny być przynajmniej dwa razy  w roku przed sezonem zimowym oraz po jego zakończeniu dokładnie umyte osuszone i zakonserwowane odpowiednimi środkami przeznaczonymi do tego celu.

W swojej ofercie posiadamy środki myjące i konserwujące firmy HER- ROS odpowiednie do tego celu, które można zakupić w naszych biurach sprzedaży. W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o zapoznanie się z poniższą ulotką: